כל האמת על רפואת השיניים בישראל דברים שלא בטוח תשמעו מכולם…

רפואת השיניים בישראל הוא מקצוע חופשי לחלוטין ועדיין לא מוכר לגמרי ב"סל הבריאות". מה שמוכר הוא לרב טיפול בשיני חלב, עד גיל 12 . את הטיפול ניתן לקבל רק בסניפי קופ"ח. רב רובם של הרופאים המטפלים בידכם אינו מומחה לטיפול בילדים ואפילו לא עבר רענון או הכשרה מיוחדת לטיפול בילדים. לשם השוואה כל רופא שיניים למד בלימודיו לבצע שתלים דנטאלים אבל רב רובם של רופאי השיניים שעוסקים בתחום ההשתלות עברו קורס זה או אחר לפני ביצוע השתלות.
כנראה שבגלל ששן חלב בסוף נושרת בגיל זה או אחר יש מי שמקל ראש בנושא.
הביטוחים המשלימים בנושא השיניים ולא משנה אם זה "חברת ביטוח מהעבודה" או ביטוח משלים של קופת החולים הוא חשבון עסקי ו"ביזנס" טהור שמגלגל על גבי האזרחים התמימים מיליארדי שקלים.
מטרת ביטוחים אלה כולם היא אחת "לעשות כסף טוב על חשבון טיפול שיניים איכותי!!!" טיפול המוני וזול ב20 ₪ או בחינם לגמרי על חשבון איכות החומרים, איכות המעבדה, השירות ואיכות הצוות המטפל.
עוד שקר גס והטעייה הוא פרסום בעיתון "שתל מבנה וכתר בסכום זה או אחר וביום אחד, רק בקטן כתוב לא מתאים לכולם ובמידה ומצב הפה מאפשר זאת ובכפוף לתקנון וכו'…
באוגוסט 2010: נסע לסין רופא שיניים מאום אל פחם שתלים ישראלים והעתיק כמות גדולה של שתלים והביא אותם לארץ.מסתובבים בארץ באזור עפולה נפוצים ביותר שתלים זולים ומסוכנים.שתלים שלא עברו שום ביקורת של FDA (ארגון הבריאות האמריקאי) או ה CE אירגון הבריאות האירופי ונמכרים במחיר של סביב 700-1000 ש"ח יש פה זיוף מסוכן, שכן ביצוע השתלות שיניים צריכה להתחיל סביב 2000 ש"ח

בנושא האסטטי "כתר זיקוניה" אם אנו מבצעים מבנה ממתכת לא משנה אם מדובר בשן שעברה טיפול שורש או בשתל ) אין ערך לשקיפות היפה של הכתר מזרקוניה, כי המבנה משתקף דרכו ואז כאילו לא עשינו כלום, חשוב לכתר הזקרוניה גם מבנה מזקוניה (מבנה לבן) כדי שתהנו מהאיכות הגבוהה של הכתר.

סודות על השתלים הדנטלים
בזמן החדרת השתל הדנטאלי לעצם הלסת הוא יתפס בדומה לבורג בעץ ההבדל בין השתלים יראה לאחר 5 עד 10 שנים . הכשלונות הרבים ביותר מתבצעים תוך שנתיים ותוך 5 שנים תתחיל נסיגת העצם סביב השתל. המחלה הקשה ביותר היום ברפואת השיניים הוא "peri-implantitis " דלקת סביב השתל הדנטאלי. הבעיה העיקרית היא בנפילת העצם וחשיפת השתל. אחוז הדלקות סביב שתל דנטאלי זול גבוה פי 20 יותר משתלים דנטלים איכותיים.
היום ישנם שתלים איכותיים ביותר שמראים שרידות של יותר מ20 שנה וזאת בזכות לתהליכי ייצור מיוחדים ואיכותיים. ואינסוף פטנטים לשיפור שטח הפנים.
לצערי הרב ישנם רופאי שיניים שמעדיפים שתל לתווח קצר וזול, כדי לראות את המטופל שוב, הבעיה הגדולה שיחד עם השתל אנו מאבדים הרבה עצם טובה
עוד דבר שמשפיעה הוא הסטריליות במרפאה, שתל שהחדר לעצם לאחר שנגע ברוק של מטופל עתיד להיכשל וליפול.
שימוש בחלקי על (מבנים) לא תואמים גורם לרווח בין השתל והמבנה כיוון שהמידות דומות אבל לא זהות ב100% מקום בו יצטבר שאריות מזון ויופיע ריח רע מפה גם איכות וסוג הדבק משפיעים על הישרדות הכתרים לאורך זמן
ישנם רופאים רבים שבוחרים להשתמש בשתל זה או אחר לפי המבצע סוף שנה הקרוב ולא באמת בוחרים בשתל הכי טוב, אני בטוח שלעצמם חלק גדול מהרופאים לא היו משתילם שתלים אלה
רוב השתלים בארץ נעשים באותן מחרטות רק מקבלים שמות מותגים שונים.
רוב רופאי השיניים אינם יודעים לעשות אבחנות מקצועיות בין השתלים הדנטלים, אחוז גבוה מהם אינו יודע להתאים סוג שתל מסוים לסוג עצם מסוימת ומתייחס לכל השתלים כאחד. ישנו שתל שמתאים ללסת עליונה ,שתל עם תבריג גס כי העצם בלסת העליונה רכה יותר מאשר העצם בלסת התחתונה העצם קשה מאוד.
רוב הרופאים אינם מבינים את ההבדלים והיתרונות בכול אחד מהשתלים ומסתפקים בתשובה זה עובד מצוין, מה שאני עושה ומצליח לי, או אני לוקח שתל אוניברסאלי לכול המקרים כאחד.
- ישראל היא מעצמת על בייצור שתלים דנטלים. בישראל קיימים מעל 10 מחרטות ומפעלים. אנו הולכים ונעשים בין היצרנים הגדולים בעולם בייצור שתלים דנטלים לעולם השלישי. מחיר הייצור בישראל נמוך

כל האמת על השתלת שיניים all on 4
מדובר בהשתלת שתלים ארוכים יותר שמוחדרים בזויות מסוכנות. על 4 שתלים העקומים האלה מבריגים תותבת , חסרונות:
כישלון בשתל אחד הרס את כל תוכנית השיקום ולא ניתן לתקן ולהשתמש שוב בתותבת
תותבת מוברגת מאוד קשה לתחזק ולנקות, בין בתותבת והחניכיים מצטבר ליכלוך בכמיות רבות שלא ניתן להגיע ולנקותו
כישלון בזמן החדרת השתלים מאוד הרסני וגורם נזק רב.
כמות הכשלונות והסיבוכים הרבים גרמו להרבה רופאים לא להשתמש בשיטה זו.
אין מספיק מעקב בספרות על הישרדות שיטה זו.
יתרון- נראה טוב בפרסום בעיתון כמו טיפול שיניים בליזר…
קבלתם תוכנית של שתלים דנטליים? האם דבר איתכם הרופא על עוד אפשריות שיקום, או ישר "תעשה שתלים" ? עלינו לזכור תמיד שהשתל הוא לא המטרה מעולם לא הגיע מטופל למרפאה ורצה שתל, המטופל רוצה שיניים לאכול,לדבר ולחייך ולא משנה לו מהי הדרך להגיע לשיניים חדשות אלה.

לכן בדוק שהרופא פורס בפנייך את כל אופציות הטיפול, לא תמיד השתלת שיניים היא האופציה העדיפה (היא הקלה והרווחית ביותר עבור רופא השיניים).
כצרכן נבון המשלם במיטב כספו, זכותך לדרוש ולקבל את הטוב ביותר בהשתלת שיניים ללא פשרות